دانلود فایل-: مقاله رنگها در صنایع غذایی با فرمت ورد word

در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان مقاله رنگها در صنایع غذایی با فرمت ورد word آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
مقاله رنگها در صنایع غذایی با فرمت ورد word

تعداد صفحات:28

شرح مختصر : رنگ یکی از مشخصات اغذیه است که به وسیله احساس بینایی درک شده و از نظر پذیرش مصرف کننده بسیار مهم است زیرا تقریبا تمام غذاها از هنگامی که به صورت خام بوده تا زمانی که به صورت غذای کامل تبدیل شود با یک رنگ قابل قبول برای مصرف کننده شناخته می شود رنگ و طعم اغذیه در بسیاری موارد به هم مربوط می باشند.از نظر صنایع غذایی استفاده از رنگها برای اسجاد فرآورده های جدید و یا بهبود کالا امری ضروری است و به همین دلیل مصرف رنگ در مواد غذایی روز به روز افزایش می یابد افزودن رنگ به اغذیه گاهی بلامانع و در برخی موارد مردود می باشد. در مواردی از رنگ برای خوش منظر نمودن و یا یکنواختی و متحدالشکل کردن محصولات استفاده می شود که بلامانع است گاهی هم برای مخفی کردن و پوشاندن و نامحسوس جلوه دادن عیوب و تقلبات فرآورده های غذایی به کار می رود که مجاز نمی باشد . مواد رنگ کننده طبیعی همانطور که از اسم آنها پیدا است منشاء طبیعی دارند و در مقایسه با رنگهای سنتیک قدرت رنگ کنندگی کمی دارند و لذا کمی باید به مقدار بیشتری مصرف کردند.پایداری این نوع رنگها کم بوده و در مقابل تغیرات PH ،درجه حرارت و غیره به سرعت تجزیه می گردند. هنگامیکه شما قرمز پر رنگ یا صورتی روشن به رژیم غذایی خود می افزایید یک آنتی اکسیدان قوی که لیکوپن نامیده میشود را نیز به رژیم غذایی خود می افزایید. لیکوپن در گوجه فرنگی ، گریپ فروت صورتی و قرمزدر هندوانه و papaya در خربزه درختها و Guava در میوه درختی مناطق حاره میباشد . رژیمهای غذایی غنی از لیکوپن در مورد توانائیشان در مبارزه با بیماریهای قلبی و برخی سرطانها مورد مطالعه قرار گرفته است.

فهرست :

پیگمانها و رنگهای معدنی

رنگهای طبیعی

کاروتنوئیدها

کلروفیل

کوشینل

کارمین

روناس

گلرنگ

زعفران

زردچوبه

مواد رنگ کننده مصنوعی

رنگهای طبیعی

رنگهای طبیعی غیر آلی

رنگهای مصنوعی

خواص درمانی هویج

لیکوپن

فلاونوئید

انگور سیاه تسکین دهنده اعصاب


مطالب دیگر:
📌نقشه کاربری اراضی شهرستان اسدآباد📌پاورپوینت طرح توجیهی بازیافت لامپ کم مصرف📌نقشه کاربری اراضی شهرستان بهار📌نقشه کاربری اراضی شهرستان همدان📌آموزش کامل و جامع PHP📌نقشه کاربری اراضی شهرستان کبودرآهنگ📌نقشه کاربری اراضی شهرستان ملایر📌نقشه کاربری اراضی شهرستان نهاوند📌نقشه کاربری اراضی شهرستان رزن📌نقشه کاربری اراضی شهرستان تویسرکان📌نقشه کاربری اراضی شهرستان ابرکوه📌نقشه کاربری اراضی شهرستان اردکان📌نقشه کاربری اراضی شهرستان بافق📌نقشه کاربری اراضی شهرستان خاتم📌نقشه کاربری اراضی شهرستان مهریز📌نقشه کاربری اراضی شهرستان میبد📌نقشه کاربری اراضی شهرستان صدوق📌نقشه کاربری اراضی شهرستان طبس📌نقشه کاربری اراضی شهرستان تفت📌نقشه کاربری اراضی شهرستان یزد📌نقشه ی جهت شیب شهرستان اردل📌نقشه ی جهت شیب شهرستان بروجن📌نقشه ی جهت شیب شهرستان فارسان📌نقشه ی جهت شیب شهرستان کوهرنگ📌نقشه ی جهت شیب شهرستان لردگان