دانلود فایل-: کارآموزی بررسي نيروگاه سيکل ترکيبي شهيد رجايي قزوين

در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان کارآموزی بررسي نيروگاه سيکل ترکيبي شهيد رجايي قزوين آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.


دانلود


فرمت فایل: ورد قابل ویرایش


تعداد صفحات: 68


فهرست:


مقدمه


مشخصات نيروگاه سيکل ترکيبي شهيد رجايي


بويلر Boiler


اجزاء تشکيل دهنده بويلر


Feed water heater


Dearator


Economizer


Drum


Down commer and evaprator


Super heater


Blow Down


Diverter Damper


توربين Turbine


فوندانسيون


پوسته CASE


روتور Rotor


پره ها Blades


کوپلينگ ها Couplings


ياتاقان ها Bearings


گلندهاي توربين Turbine Glands


کندانسور Condansor


اکسترکشن پمپ Extraction Booster Pump


تصفيه آب خروجي از کندانسور Condansor Booster Pump


Main ejector


گلند کندانسور Gland condansor


سيستم آب خنک کن Cooling


برج هاي خنک کن و مسيرهاي آن Cooling and Cooling Tower


پمپ هاي گردش آب در برج هاي خنک کن C.W.P


مقدمه :


مصرف انرژی در دنیای امروز به طور سرسام آوری رو به افزایش است . بشر مترقی امروز ، برای تولید آب آشامیدنی ، برای تولید مواد غذایی و برای کلیه کارهای روزمره خود به استفاده از انرژی نیاز دارد و بدون آن زندگی او با مشکلات فراوانی روبرو خواهد بود .


طبق برآوردهایی که دانشمندان می نمایند ، از ابتدای خلقت تا سال 1230 ه .ش ، بشر معادل کیلووات ساعت و در فاصله 1230 تا 1330 نیز کیلووات ساعت انرژی مصرف نموده است.


و پيش بيني مي شود که فاصلۀ 1330 تا 1430 مصرف انرژي تا کيلو وات ساعت باشد.


امروزه قسمت اعظم مصرف انرژي به وسيله کشورهاي صنعتي بوده و هر چه کشوری صنعتي تر بوده و از نظر اقتصادي مرفه تر باشد مصرف انرژي سرانه آن نيز بيشتر خواهد بود. به طوري که رابطه مستقيمي بين مصرف انرژي به خصوص مصرف انرژي الکتريکي و درآمد سرانه هر کشوري وجود دارد. با افزايش روزافزون مصرف انرژي در دنيا بشر همواره در جستجوي منابع جديد و يافتن راههاي اقتصادي استفاده از آنها براي تأمين احتياجات خانگي و صنعتي بوده است و در اين بين، چون انرژي الکتريکي صورتي از انرژي است که راحت تر به انرژي هاي ديگر ( قابل استفاده بشر) تبديل مي شود و انرژي تميزي از نظر ضايعات مي باشد ، تلاش هاي بشري بيشتر در زمينه توليد انرژي الکتريکي مي باشد . چند نمونه از منابع شناخته شده انرژي که خداوند در اختيار بشر قرار داده است و بشر مي تواند از آن براي توليد انرژي الکتريکي استفاده کند عبارتند از :


1- انرژي سوخت هاي فسيلي 2- انرژي آب 3- انرژي باد


4- انرژي واکنش هاي هسته اي 5- انرژي جزر و مد امواج دريا


6- حرارت زير پوستۀ زمين


که هر يک از اين انرژيهاي براي اينکه بتواند به انرژي الکتريکي تبديل شود بايد مراحلي را طي کند که مسائل و مشکلات توليد برق براي بشر امروز نيز در طي همين مراحل است. براي مثال يکي از راه هايي که بشر از انرژي سوخت براي توليد سوخت استفاده مي کندايجاد نيروگاههاي حرارتي بخار، گازي و يا سيکل ترکيبي مي باشد. که فرايند هاي زيادي را شامل مي شود و تمام اين فرايند ها در مجموع سيکل نيروگاه بخار توليد برق (Power Plant) را تشکيل مي دهد که موضوع اصلي گزارش ما نيز مي باشد.2000


مطالب دیگر:
تحقیق ترفندهاي محوطه سازي در طراحي فضاي سبزتحقیق تحول واکنش اجتماعی در قبال بزهکاری اطفالتحقیق درس ترویج و مشارکت مردمینقشه کامل اتوکد 5 طبقه بتنیتحقیق توده علم کوه يا تخت سليمانترجمه مقاله خطر رایانش ابری و مشکلات حسابرسیمجموعه سوالات تستی دانش سیاسی، اطلاعات عمومی و دانش اجتماعیمجموعه سوالات تستی آزمون استخدامی بانک صادرات 1387مجموعه سوالات تستی عمومی آزمون های استخدامی به همراه پاسخنامهمجموعه سوالات تخصصی بانک ها و سازمان های دولتیپاورپوینت کاربرد کامپيوتر در پژوهش با تاکید بر SPSSپاورپوینت نظریه یادگیری ثرندایکپاورپوینت مدیریت آموزشی و نقش آن به عنوان تربیت کننده مربیان و معلمانجزوه سری فوریهجزوه تبدیلات انتگرالیتحقیق درياچه زیبای ولشتتحقیق تاريخچه سازمان امداد و نجاتتحقیق نگاهى به تاريخچه پيدايش و ساخت موشكتحقیق تاریخچه گچتحقیق تاريخچه سيمان و كارخانه سيمان تهرانتحقیق تاريخچه پيدايش اعدادتحقیق بیماری ایدزروش اجرای ایستگاه های مناقصه خط 2 قطار شهری مشهدروش اجرای تونل مناقصه قطار شهریپاورپوینت خلاصه کتاب دیدگاه های نو در برنامه ریزی آموزشی دکتر فریده مشایخ